Ostropestřec mariánský

Léčivá bylina s blahodárnými účinky

Ostropestřec mariánský čaj - účinky, příprava a dávkování

Nabídka čajů z ostropestřce

Čaj z ostropestřce mariánského patří mezi žádané produkty v obchodech se zdravou výživou. Jedná se o bylinný čaj, který se získává z plodů rostliny ostropestřec mariánský. Ostropestřec čaj můžete zakoupit jako sypaný i porcovaný - v čajových sáčcích. Čaj obsahuje buď pouze bylinu ostropestřec, nebo je směsí více rostlin s pozitivními doplňujícími se účinky.

 

Ostropestřec mariánský čaj a jeho účinky

Veškeré produkty z rostliny ostropestřec mariánský (ostropestřec mariánský čaj, ostropestřec mariánský olej) je dobré užívat v několikatýdenních kúrách, například při detoxikaci organismu, regeneraci nebo při očistě jater. Ostropestřec mariánský čaj patří mezi produkty, které jsou užívány spíše preventivně. Pokud máte opravdu silné problémy s játry, je většinou lepší zvolit olej z ostropestřce či produkt ostropestřec mariánský tinktura. Ostropestřec mariánský čaj se vyrábí z plodů ostropestřce.

Čaj z ostropestřce napomáhá dobré funkci jater a žlučníku. To je jeho základní význam. Dále tento čaj podporuje látkovou výměnu v organismu a významně ovlivňuje tvorbu žluči a její vylučování.

 

Jak dlouho pít čaj z ostropestřce mariánského a jeho dávkování

Ostropestřec mariánský čaj - jak dlouho pít?

Ostropestřec mariánský čaj je vhodné pít v kúrách trvajících dva až tři měsíce. Po této době je dobré na několik týdnů čaj vysadit. Z celkového pohledu je čaj z ostropestřce vhodný i na dlouhodobé užívaní. Mohou ho konzumovat lidi všech věkových generací a různého zdravotního stavu.

 

Ostropestřec mariánský čaj - doporučené dávkování

Doporučené dávkování je obvykle dva až tři šálky čaje z ostropestřce denně. Toto pravidlo se liší dle jednotlivých směsí a jejich výrobců.

 

Příprava čaje z ostropestřce

I způsobů přípravy čaje z ostropestřce je hned několik. První nejjednodušší je zalití šálku horkou vodou. Kdy se sáček s čajem nechá vylouhovat přibližně 10 minut. Druhou možností je nechat nadrcený ostropestřec 5 minut povařit a 15 minut louhovat. Následně scedit. Takto se většinou připravuje sypaný ostropestřec mariánský čaj nebo čajová směs. Pokud si nevíte rady s dávkováním nebo přípravou čaje, neváhejte nás kontaktovat a naši odborníci na zdravou výživu vám ochotně poradí.

VYHLEDÁVÁNÍ

Vyzkoušejte ostropestřec

 

Jaterní očista

 

Jaterní očista I s ostropestřcem

Přejít do e-shopu

14-20 ti denní detoxikační kůra vhodná pro všechny kdo chtějí očistit svůj organismus od škodlivých látek